Tomë Gashi s’arrin të dëshmojë në rastin Gucati-Haradinaj për shkak të infektimit me Covid-19

Prishtinë | 11 Jan 2022 | 11:17 | Nga Ekonomia Online

Tomë Gashi nuk ka arritur që të dëshmojë sot në seancën gjyqësore ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit në Gjykatën Speciale në Hagë.

Kjo pasi avokati kosovar është infektuar me virusin Covid-19.

Kjo është konfirmuar nga avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman.

“Kemi edhe dëshmitarin e dytë, z.Tomë Gashi. Ai ka dalë pozitiv me Covid dhe për dy javë nuk mund të udhëtojë për shkak të rregulloreve”, ka thënë ai

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme