Tre të lënduar në një vetaksident në rrugën Prishtinë – Gjilan

Prishtinë | 16 Nën 2022 | 11:21 | Nga Ekonomia Online

Tre persona janë lënduar si pasojë e një vetaksident që ka ndodhur në rrugën Prishtinë – Gjilan.

Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

Kështu tha për Paparacin zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 09:00, në rrugën Prishtinë -Gjilan, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një automjet. Bazuar në të dhënat e deritanishme, si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Policia ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetaksidenti”, tha Ahmeti.

Të ngjashme