Trupat e FSK-së e bartin arkivolin e ish-Kryeministrit

Prishtinë | 22 Gus 2017 | 17:30 | Nga

Trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës e kanë bartur arkivolin e ish- kryeministrit, i cili ishte i mbështjellur edhe me flamurin e Kosovës.

Në ceremoninë e varrimit të tij po marrin pjesë figura të njohura të politikës si dhe qytetarë të shumtë.

Rexhepi ka ndërruar jetë dje në Turqi, ndërsa sot u zhvilluan homazhe nga krerët shtetëror të vendit në Prishtinë, dhe nga zyrtarët e tjerë në Mitrovicë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme