Turi ballkanik, Senatori John McCain shkon sot në Tiranë

Prishtinë | 14 Pri 2017 | 08:42 | Nga

Kryetari i Komisionit të Senatit Amerikan për Shërbimet e Armatosura John McCain viziton sot Shqipërinë.

Vizita në Tiranë vjen si rezultat i një turi ballkanik që ish-kandidati për president po zhvillon këto ditë në Ballkan.

Vizita e McCain vjen në një kohë krize politike në Shqipëri, pas protestave dhe bojkotit të opozitës. Gjatë qëndrimit të McCain në Tiranë, ai do të ketë edhe një mesazh për drejtuesit e institucioneve dhe partive politike në vend.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme