Turistja nga Çekia dyshohet se u kafshua nga qentë endacakë në kampusin e UP-së

Prishtinë | 23 Nën 2022 | 15:27 | Nga Ekonomia Online

Një turiste nga Çekia dyshohet se është kafshuar nga qentë endacakë sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës.

Kështu thuhet në një postim nga faqja “Vrojtuesit e lagjes-Prishtinë” .

Sipas kësaj faqe, viktima ka pranuar ndihmë mjekësore dhe është dërguar për trajtim në QKUK.

“Sapo ndodhi në oborrin e kampusit të universitetit të Prishtinës ma konkretisht të biblioteka kombëtare qenët endacak e kafshuan një turiste nga Çekia ku ndërhyrja mjekësore ishte e menjëhershme dhe vazhdoj për trajtim në QKUK. Kujdes nga Qenët endacak problem që su zgjedhë asnjëherë”, thuhet në postim.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FvrojtuesitPrishtine%2Fposts%2Fpfbid0U5phpZKnh9ymUkdhLfWyqaRDrn3oFCbR4TS3udfe6NDcjXU5eBmNHpEjB7N6dmfil&show_text=true&width=500

Të ngjashme