UNICEF-i shënon Ditën e Fëmijëve, lëshohet baloni me ajër të nxehtë “Fly High Balon for Kids”

Prishtinë | 20 Nën 2020 | 14:28 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zyra e UNICEF në Kosovë ka lëshuar balonin me ajër të nxehtë, “Fly High Balon for Kids” për nder të shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Konventës për të Drejtat e Fëmijëve, raporton Ekonomia Online.

Drejtori i UNICEF-it në Kosovë, Murat Shahin ka thënë se ky organizim është simbolik dhe pret të bëhet edhe më shumë për fëmijët.

“Meqenëse fëmijët janë prej më të prekurve nga pandemia edhe shumë të drejta të tyre nuk mund të realizohen këtë kohë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme