Vazhdon i ftohti në Kosovë, nesër dita më e ftohtë e vitit

Prishtinë | 27 Shk 2018 | 09:30 | Nga

Ditëve të fundit në Kosovë po mbanë mot i ftohët dhe me reshje bore. Temperaturat po sillen rreth 0 e deri në minus 6 gradë.

Sot temperaturat minimale do të jenë minus 9 gradë, ndërsa ato maksimale 1 gradë. Ndërkohë nesër pritet që të jetë dita më e ftohtë, ku temperaturat maksimale do të sillen rreth minus 3 gradë, ndërsa minimalja do të prek -18 gradë Celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme