Vdes aktori dhe gazetari kosovar, Hafir Bislimi

Prishtinë | 18 Gus 2019 | 17:47 | Nga Ekonomia Online

Ka vdekur Hafir Bislimi, aktorit gazetari e moderatori nga Ferizaji.

Njoftimi është bërë i ditur bë faqen e Teatrit “Adriana”.

Ky është njoftimi:

Teatri është në zi! Artistët janë të pikëlluar! Hafir Bislimi do të mbahet mend gjatë si një nga emblemat e gardës së vjetër të aktorëve ferizajas që shkëlqeu në dërrasat e Teatrit, në vitet më të vështira të artit tonë skenik.

E pikërisht në 8 vjetëshin kur kësaj bote i dha lamtumirën përgjithmonë ikona e teatrit ferizajas, Ismajl Rama, humbëm edhe njërin nga të rrallët e skenës teatrore ferizajase, Hafir Bislimin.

Ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë komunitetit të artistëve!

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Për të rikujtuar jetën dhe veprën e të ndjerit, Teatri “Adriana” nesër më 19.08.2019, ora 13:30, në sallën e Teatrit, organizon mbledhje komemorative.

Të ngjashme