Vdes një grua në Institutin e Shëndetit Mendor në Shtime

Prishtinë | 18 Nën 2020 | 09:25 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë rreth orës 20:00 ka ndërruar jetë një femër e cila ishte duke u trajtuar në Qendrën e Institutit të Shëndetit Mendor në Shtime.

Rastin e kanë konfirmuar nga Qendra e Institutit të Shëndetit Mendor në Shtime të cilët kanë thënë se e ndjera ishte në moshë të shtyer dhe se kohët e fundit kishte disa komplikime shëndetësore.

“Po, mbrëmë ka ndërruar jetë një femër e cila ka qenë banore residente në këtë qendër. Ajo ka qenë në moshë të shtyer, kohët e fundit me disa komplikime në shëndet, por për shkak të COVID-19 nuk është ndalë në spital për trajtim prandaj është trajtuar në qendë”, kanë thënë për Gazetën Sinjali nga kjo qendër.

Viktima është dërguar në QMF dhe mjekët e kanë konstatuar vdekjen, mirëpo ende nuk dihet se çka shkaktoi vdekjen e saj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme