Vdes një nxënëse në Pejë

Prishtinë | 16 Maj 2021 | 16:34 | Nga Ekonomia Online

Ka ndërruar jetë një nxënëse e shkollës fillore “Dardania” në Pejë.

Përmes një postimi në Facebook, zyrtarët e shkollës thanë se vdekja e saj i mërziti të gjithë.

“Ndarja shumë e hershme nga kjo jetë ka prekur thellë zemrat tona, shokëve e shoqeve të klasës dhe mësueses që të deshi aq shumë“, thuhet në njoftimin e tyre.

Postimi i plotë:

SHFMU ”Dardania”

E diel, 16.5.2021

Lajmi i hidhur për humbjen tënde na mërziti të gjithëve.

Ndarja shumë e hershme nga kjo jetë ka prekur thellë zemrat tona, shokëve e shoqeve të klasës dhe mësueses që të deshi aq shumë.

Ngushëllimet më të sinqerta për familjen e të afërmit!

U prehsh në paqe, engjëll!

Të trishtuar pa masë për humbjen tënde!

Shkolla “Dardania”, Pejë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme