Vdiq profesori Arben Dermaku

Prishtinë | 13 Jan 2021 | 09:22 | Nga Ekonomia Online

Ka vdekur profesori i ekonomisë, Arben Dermaku, kanë njoftuar familjarë e kolegë të tij.

Dermaku ishte profesor në Universitetin e Prishtinës, si dhe kishte qenë rektor i Universitetit “Kadri Zeka” të Gjilanit.

Familja ka njoftuar se ceremonia e varrimit do të bëhet vetëm me pjesëmarrjen e fmailjarëve, për shkak të situatës me pandeminë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme