Vendoset gurthemeli për ndërtimin e Qendrës Mjekësore në Mushtisht

Prishtinë | 22 Qer 2021 | 20:10 | Nga Ekonomia Online

Komuna e Suharekës ka nis ndërtimin e Qendrës Mjekësore në fshatin Mushtisht.

“Banorët e fshatit Mushtisht dhe të fshatrave për rreth tij shumë shpejt do të kenë kushte shumë më të mira dhe më të avancuara mjekësore. Këtu sot u vu gurthemeli i objektit të ri për Qendren Mjeksore. Kryetari Muharremaj ka uruar banorët e Mushtishtit dhe ka premtuar se me ndërtimin e kësaj Qendre, qytetarët do të kenë shërbime të avansuara mjekësore”, thuhet në njoftimin e komunës.

Të ngjashme