Vërshimet dëmtojnë gypin – Hajvalia, Çagllavica dhe Veterniku deri të martën pa ujë

Prishtinë | 11 Jan 2021 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Hajvalia, Çagllavica dhe lagjja Veternik, janë pa furnizimi me ujë të pijshëm për shkak të dëmtimit të gypit të ujit nga vërshimet.

Sipas njoftimit të KRU “Prishtina”, sanimi i dëmit është i pamundur sonte dhe pritet të bëhet të martën.

Njoftimi i plotë:

Para pak çastesh , është dëmtuar gypi i ujit me diametër fi 250 mm në fshatin Hajvali.

Shkak i këtij dëmtimi janë vërshimet.

Pa ujë të pijshëm janë : Hajvalia, Çagllavica dhe lagjja Veternik.

Natyra e dëmtimit, e shkaktuar nga vërshimet është tejet e ndërlikuar që të sanohet sot në orët e mbrëmjes.

Sanimi pritet të realizohet nesër në mëngjes.

Të dashur konsumatorë , situata e krijuar së fundmi , gjithandej vendit tonë na shqetëson të gjithëve, andaj të kemi mirëkuptimin e ndërsjellë!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme