Vërshimet në Gjakovë, Ardian Gjini del për të parë nga afër gjendjen

Prishtinë | 08 Jan 2021 | 15:18 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ishte në terren për të parë së afërmi lokacionet e prekura nga vërshimet.

Ekipet e drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim që janë në terren për sanimin e problemeve që janë shfaqur, raportojnë që në shumicën e rasteve në shtëpitë individuale problemi qëndron tek mos-ndarja e pusetave të kanalizimeve fekale nga ujërat atmosferik.

Deri më tani në qendrën e thirrjeve Emergjente 112, janë raportuar njëzet e pesë(25) raste në të cilat tashmë është ndërhyrë dhe situata është e menaxhueshme.

Derisa moti të përmirësohet, probleme të tilla do të mund të na përsëriten andaj bëjmë thirrje që rastet tuaja ti adresoni tek numri emergjent 112.

Image may contain: one or more people, tree and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor
Image may contain: tree, snow, plant and outdoor
Image may contain: one or more people, people standing, tree, snow, house and outdoor
Image may contain: one or more people, sky, outdoor and water
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme