Veterani i UÇK-së refuzon ftesën e Gjykatës Speciale

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 13:14 | Nga Ekonomia Online

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka bërë dije se Bashkim Gashi nga Suhareka, deri më tani e ka refuzuar ftesën e Gjykatës Speciale.

“Meqenëse Gashi ishte tek ne në zyrë, dhe ftesa i është ofruar për datën 24 shtator 2019, por nuk e ka pranuar pa sqarime shtesë, ne si OVL UÇK, i sugjerojmë që ta pranoj ftesën e ardhshme dhe të mos krijoj presedan për të tjerët”, thuhet në njofimin e organizatës së veteranëve

Të ngjashme