Vlora Dumoshi e LDK-së vaksinohet në Amerikë

Prishtinë | 06 Maj 2021 | 09:53 | Nga Ekonomia Online

Kosova është vendin që më së paku ka siguruar vaksina anti-COVID.

Deri më tani janë vaksinuar vetëm një pjesë e mjekëve dhe të moshuarve mbi 80 vjeç.

Ndërsa vaksinimi i pjesës më të madhe të qytetarëve mund të marrë kohë, politikanë të ndryshëm po bëjnë zgjidhje për veten e tyre.

Është kjo deputetja e LDK-së, Vlora Dumoshi e cila është vaksinuar me vaksinën anti-COVID në Washington DC.

Ish-ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi çështjen e vaksinimit e bëri të ditur përmes një fotografie të publikuar në Facebook.

https://www.facebook.com/vlora.dumoshi/posts/10158397096244075

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme