Ymeri: Fitër Bajrami tregon sa rëndësi ka solidariteti

Prishtinë | 25 Qer 2017 | 09:40 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje, në përbërje prej kryetarit Visar Ymeri, Albin Kurtit dhe kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, në festën e Fitër Bajramit vizituan Bashkësinë Islame të Kosovës, ku u pritën nga myftiu Naim Tërnava. Prej aty uruan edhe të gjithë besimtarët myslimanë për këtë festë.

“Kjo është festë që e kujton rëndësinë që e ka kolektiviteti dhe solidariteti brenda tij për jetën e njeriut. Po ashtu sa e rëndësishme është gadishmëria për sakrificë për barazinë”, tha kryetari Ymeri pas kësaj vizite.

Lexo më shumë:

Të ngjashme