Zbulohet laboratori i drogës në Itali, pranga shqiptarit

Prishtinë | 16 Tet 2016 | 13:51 | Nga

Një shqiptar dhe gjashtë italianë u arrestuan nga policia italiane për trafik droge. Shqiptari me inicialet M.E, 29 vjeç, ishte pjesë e një grupi të gjerë të trafikut të kanabisit dhe kokainës.

Sipas hetimeve, vetëm gjatë në gjashtë muaj aktivitet ky grup ka kanë arritur të fitojë 300 mijë euro, shkruan Lapsi.al.

Në laboratorin ku përpunoheshin lëndët narkotike policia gjeti 1 kg kokainë, 11 kg hashash dhe 90 mijë euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme