Zemaj: OBSH-ja partneri ynë kryesor në menaxhimin e pandemisë

Prishtinë | 14 Tet 2020 | 11:28 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar Abebayehu Assefa Mengistu koordinator për Ballkanin dhe Moldavinë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Zemaj ka thënë se OBSH-ja mbetet partneri kryesor në menaxhimin e pandemisë.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se së bashku janë duke punuar për sigurimin e vaksinave kundër Covid-19.

Gjatë takimit të sotëm me z. Abebayehu Assefa Mengistu koordinator për Ballkanin dhe Moldavinë i Organizatës Botërore…

Gepostet von Armend Zemaj am Mittwoch, 14. Oktober 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme