Zemaj për kufomën që qëndroi në dhomë për disa orë: Është përgjegjësi e ShSKUK-së

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 15:33 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka komentuar rastin , ku një kufomë u raportuar se ka qëndruar në dhomë disa orë, ku qëndronin edhe pacientë tjerë në klinikën e Pulmologjisë, raporton Ekonomia Online.

Ai tha se kjo është kompetencë e ShSKUK-së dhe inspektoratit.

“Për këtë arsyen janë inspektorët dhe është kompetencë e SHSKUK-së, të trajtojë diçka nëse është me urgjencë”, tha Zemaj.

Ai po ashtu ka thënë se brenda disa ditësh do të rritet numri i testimëve për Covid -19.

“Brenda 3-4 ditëve do të fillon edhe ngritja e kapaciteteve dhe rritja e numrit të testimeve”, tha Zemaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme