Zemaj priti në takim ambasadorin Rohde, e falënderon për mbështetjen

Prishtinë | 25 Nën 2020 | 17:43 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pritur në takim ambasadorin gjerman në Kosovë, Joern Rohde, ku diskutuan për situatën me pandeminë.

Zemaj ka falënderuar ambasadorin për përkrahjen në menaxhimin e pandemisë.

Positimi i plotë i tij:

Me mikun e Kosovës, ambasadorin gjerman, z. Joern Rohde, diskutuam sa i përket situatës epidemiologjike dhe sfidave aktuale.

Gjermania  është shtet mik i Kosovës, në çdo kohë dhe sfidë është gjendur pranë nesh, ashtu është edhe tash, në kohë pandemie, me ndihmë e përkrahje pa rezervë.

Mirëpresim bashkëpunimin dhe përkrahjen e mëtejme të Gjermanisë dhe të ambasadorit, z. Rohde  për të ofruar ndihmë, donacione si dhe përvoja në menaxhimin e situatës epidemiologjike.

Jemi falënderues ndaj Gjermanisë, taksapaguesve gjermanë dhe miqësisë që shtetit tonë i jep krah shteteve të lira e demokratike në Evropë e më gjerë!

Zbatoni masat kundër virusit vdekjeprurës, ndryshe, barte maskën, ruaje distancën, mbaje higjienën!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme