Zjarri kaplon edhe malet e Batllavës

Prishtinë | 05 Gus 2017 | 14:52 | Nga

Temperaturat e larta në Kosovë, nuk po kursejnë asgjë. Përveç qindra personave që kërkojnë ndihmë nëpër Qendra të Mjekësisë Familjare ç’do ditë edhe natyra po merr flakë.

Malet në fshatin Batllavë të Podujevës, ditën e shtunë janë përfshirë nga zjarri. Banorët e kësaj ane po ndihen të rrezikuar.

Për Indeksonline ata kanë treguar se zjarri vetëm po vije duke u përhapur në këtë anë dhe siç vërehet nga pamjet gati sa nuk i ka përfshirë edhe shtëpitë

Derisa në bazë të dëshmitarëve të rastit, zjarrfikësit që do duhej të ishin në vend të ngjarjes nuk shihen askund. Nuk dihet se edhe sa dëme të tjera do t’i sjellin këto temperatura të jetë të larta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme