Kurti-Osmani, një tandem fatal për demokracinë!

Prishtinë | 13 Sht 2021 | 20:19 | Nga Halil Matoshi

Vjosa Osmani âsht shndrru në zâdhanëse të Lëvizjës Vetëvendosje!

Albin Kurti ka kalkulu modelin Win-Win, kur personalisht u angazhu (e nisi Glauk Konjufca?) me i shty zgjedhjet, por ai këtë rol avuziv me demokracinë ia besou Presidetes.

Presidentja Osmani ia bâni argatin Kryeministrit, por hasi në kundërshtim të rreptë nga opozita, shoqnia civile dhe media dhe ajo doli në Press Konferencë për me akuzu opozitën!

Presidente llafazane, qê përpiqet me i heshtë kritikët tue i akuzu “disa persona të caktuar”, që ajo i shënjestron!

Ajo nga sonte nuk po përkujdeset mâ për unitetin e popullit por âsht shndrru në palë, në betejen politike!

Ajo la me kuptu se nëse bâhet ma keq me Pandemi, fajtore mbetët opozita, që nuk i duartrokiti idesë së Albin Kurtit, i cili tha se VV âsht për shtymje por vendimin nuk ua imponon të tjerëve.
Po të mundej me i shty zgjedhjet “shoqja e tij e klasës”, Vjosa Osmani, ai kalkulonte se do ta nxirrte me ftyrë Arben Vitinë për Kryetar komune në Prishtinë.

Po të ndodh keqësimi i situatës epidemiologjike, ai dhe aho kanë me iu vërsulë me akuza opizitës dhe ‘disa personave të caktuar’ të cilët e kritikojnë pushtetin!?

Nji tandem fatal për demokracinë!

Të ngjashme