Miku nuk rréhet! Miku nuk rrén!

Prishtinë | 27 Mar 2020 | 22:04 | Nga Halil Matoshi

Në pyetjën e Berat Buzhalës të T7 se a ka pasur Zoti Grenell një zotim nga Albin Kurti për të hequr taksën?

Grenell: “100 për qind po. Ai më shikoi në sy dhe tha se ata do ta largojnë taksën.”

Kurti: Me ambasadorin Richard Grenell, jam takuar dy herë. (…)

Të dy herët, Grenell-in e kam shikuar në sy. Por, asnjëherë nuk i kam thënë që do ta heqim tarifën 100% pa reciprocitet. (…)”

P.S.

Dmth Albin Kurti i ka fitu zgjedhjet e 6 tetorit 2020 duke e mashtru mikun. Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk rrêhen, sepse nuk e kanë rréjtë Kosovën!

Të ngjashme