Për tretje më të mirë – bëni joga

Prishtinë | 21 Qer 2018 | 15:25 | Nga

Tretja e ushqimit shpesh shkakton shumë probleme shëndetësore tek njerëzit.

Përveç dhimbjes, problemet e tretjes mund të çojnë në një sërë çrregullimesh tjera, transmeton Klan Kosova.

Problemet e tretjes shpesh vijnë nga ushqimi jo i rregullt, dietat e dëmshme si dhe stresi.

Njerëzit shpesh zgjedhin të pinë ilaçe për ta përmirësuar tretjen, por ekziston edhe një formë natyrale për ta zgjidhur këtë problem – joga

Më poshtë janë disa pozicione të jogës të cilat iu ndihmojnë në sistemin e tretjes së ushqimit.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme