​Hoti i thotë Lajçakut se dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke

Prishtinë | 01 Tet 2020 | 20:33 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka biseduar sot me emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Laçak.

Në një postim në Twitter, kreu i ekzekutivit kosovar ka dhënë detaje nga biseda me diplomatin sllovak.

Hoti tha se Kosova mbetet e përkushtuar në dialogun me Serbinë, por se ky proces duhet të përfundojë me një marrëveshje ligjërisht të obligueshme që çon në njohje reciproke.

Postimi i plotë:

Sapo pata një diskutim thelbësor dhe të frytshëm me Miroslav Lajçak, të cilin e falënderova për angazhimin e tij në dialog. Kosova mbetet e përkushtuar në procesin e dialogut i cili duhet të rezultojë në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme që çon në njohjen reciproke.

Të ngjashme