​LDK akuzon VV për “kapje” të Bordit të AKP-së: Ky është epizod i ri i Prontos

Prishtinë | 03 Gus 2021 | 19:31 | Nga Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka akuzuar sot Lëvizjen Vetëvendosje në pushtet se po vazhdon me kapjen e institucioneve të pavarura, përfshirë edhe Bordin e AKP-së, të njëjtit institucion që ia kishin paralajmëruar shuarjen.

Në një reagim për media, LDK thekson se në vend të shuarjes, Lëvizja Vetëvendosje vendosi në Bord të ri militantë partiakë.

Postimi i plote:

Nga thirrja për çkapje të shtetit, VV iu turren shtetit me të marrë pushtetin. Politizimi i bordeve dhe pushtimi i tyre me aktivistë dhe militantë partiak, tregon qasjen e njëjtë të Pronto 1.

Ky është epizod i ri i Prontos, tashmë me numër rendor 2 dhe me protagonistë e llogo të re.


Të ngjashme