​Pacolli viziton Afrikën

Prishtinë | 09 Nën 2017 | 08:54 | Nga

Pas përfundimit të vizitës zyrtare në Francë dhe takime me përfaqësues të lartë nga shteti pritës, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka nisur një turne tjetër të rëndësishëm diplomatik në kontinentin afrikan.

“Në kuadër të kësaj vizite zyrtare, ministri Pacolli fillimisht do të qëndrojë në Afrikën jug-lindore dhe pastaj në disa vende të SADC-ut. Gjatë qëndrimit disa ditor në kontinetin afrikan, ministri Pacolli do të ketë takime me nivelet më të larta të këtyre shteteve”, njofton Zyra e ministrit Pacolli.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme