Prishtinë | 15 Jan 2020 | 16:31 | Nga Ekonomia Online

Analisti politik, oferta e LDK-së e shkel Kushtetutën kështu duhet të veprojë Albin Kurti!

Share Button Gazeta Blic

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) gjatë ditës së sotme i është përgjigjur ofertës së Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ku LDK po insiston që ministritë të ndahen 5 me 5, e kryeparlamentari t’i kthehet përsëri LDK e më pas kur ta marr postin e Presidentit, kryeparlamentari t’i kthehet përsëri VV-së, shkruan GazetaBlic.

Analisti politik, Ramush Tahiri,  ka thënë se LDK po bën shkelje të Kushtetutës së vendit, pasi që nuk i takon asaj as kryeparlamentari dhe nënkryetari i dytë siç po e kërkon ajo.

Tahiri thotë se me Kushtetutë nuk ka nënkryetar të dytë apo të tretë, por janë vetëm nënkryetarë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme