A është pensionuar politikisht Isa Mustafa

Prishtinë | 05 Qer 2017 | 20:54 | Nga

Kandidati i LDK-së për deputet Lumir Abdixhiku gjatë intervistës për “Zërin” ka komentuar edhe heqjen dorë të kryeministrit në largim Isa Mustafa për të qenë kandidat për shef të ri të Qeverisë.

Sipas tij, Mustafa ka lëshuar rrugë për kryeministrin e ri në ardhje, Avdullah Hotin.

“Kjo si proces duhet të konsiderohet si hap dhe si gjest jashtëzakonisht i madh dhe që pak liderë në Kosovë e kanë bërë. Si lider i partisë ka dhënë mundësinë që LDK të vlerësohet mbi ata që po projekton të ardhmen: Me duar të pastra, me bagazh të së kaluarës, me projekt dhe ide të qartë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme