AAK propozon kandidatin për president, LDK dhe PDK ende pa kandidat

Prishtinë | 13 Gus 2020 | 20:31 | Nga Ekonomia Online

AAK, ka nominuar Haradinaj për president të Kosovës, partitë të tjera në pritje të propozimeve të tyre.

Dha dorëheqje nga pozita e kryeministrit.

E tash, po synon atë të presidentit.

Dhe për këtë synim, Ramush Haradinaj, ka mbrapa partinë e tij me 14 deputet në parlament.

Madje deputet të kësaj partie, presin që të konfirmohet aktakuza nga Specialja në mënyrë që presidenti Thaci, ta lë pozitën që e mban.

Të ngjashme