AAK: Shkarkimi i Mehës do të ishte një hap drejt zgjidhjes së demarkacionit

Prishtinë | 25 Pri 2017 | 10:18 | Nga

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi ka thënë se Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Isa Mustafa duhet të shkojë.

Ai përmes një postimi në Facebook se dështimi i Qeverisë e ka dëmtuar liberalizimin e vizave dhe proceset tjera integruese.

Ky është postimi i tij i plotë:

Qeveria e Kosovës ka dështuar rëndë në procesin e demarkacionit me Malin e Zi. Ky dështim e ka dëmtuar edhe procesin e liberalizimit të vizave dhe proceset tjera integruese. Në vend se të derdēlliset nëpër Evropë Kryeministri Mustafa më mirë të shkarkojë Murat Mehën si hap i parë drejt zgjidhjes së demarkacionit. Asnjë njeri nuk mund ta amnistojë Murat Mehën nga defektet profesionale siç nuk mund të amnistohet politikisht as Isa e as Hashimi. Është i domosdoshëm krijimi i komisionit të ri shtetëror për demarkim ashtu siç është e domosdoshme një Qeveri e re e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme