Abazi: Amerika nuk i do servilët dhe të korruptuarit

Prishtinë | 01 Pri 2020 | 08:58 | Nga Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, deklaroi se Amerika i do patriotët dhe jo servilët, e aq më pak të korruptuarit.

Abazi në një postim në Facebook, tha se ashtu siç kanë premtuar në fushatë elektorale, larguan tarifën dhe filluan zbatimin e reciprocitetit.

“Ashtu siç premtuam në fushatë elektorale, në marrëveshje të koalicionit dhe në programin qeverisës. Largimi i tarifës u bë dje dhe filloi zbatimi i reciprocitetit”, shkroi ai. 

Ashtu siç premtuam në fushatë elektorale, në marrëveshje të koalicionit dhe në programin qeverisës. Largimi i tarifës u…

Gepostet von Haki Abazi am Dienstag, 31. März 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme