Abazi për aksionin e policisë: Luftimi i krimit është kërkesë e BE-së

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 14:44 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës të ndërmarrë në disa komuna të vendit, e i cili ngjalli më tepër reagime në veri të vendit.

“Luftimi i krimit, korrupsionit dhe aktiviteteve ekonomike të paligjshme është përmbushje e kërkesave të Bashkimit Evropian si parakusht për zhvillimin, sigurinë dhe funksionimin e qëndrueshëm të institucioneve demokratike të Kosovës për të gjithë qytetarët”, është shprehur ai.

“20 vjetëve të tolerimit të krimit dhe korrupsionit duhet t’u vjen fundi”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme