Abdixhiku pas zgjedhjes së Osmanit presidente: Uroj që ta ushtrojë rolin e saj me dinjitet

Prishtinë | 04 Pri 2021 | 20:18 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku , u shpreh i kënaqur me procesin e votimit të presidentit, duke uruar Vjosa Osmanin për postin e ri, raporton Ekonomia Online.

“Shpreh kënaqësinë që përmbyllet një proces demokratik. Tani kemi një presidente të vendit dhe shpresojmë që të ushtrojë rolin e saj me dinjitet dhe të lë një shenjë të mirë në 5 vjetët e ardhshme. LDK do të vazhdojë rolin e saj opozitar përballë një pushteti absolut”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme