Agim Bahtiri: Bashkimi i Mitrovicës do të bëhet shumë shpejt

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 18:35 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se bashkimi i Mitrovicës do të realizohet shumë shpejt, duke shtuar se ideja për bashkim nuk është harruar, por është vetëm fillimi.

Kur është pyetur nga Klan Kosova se a mendoni që këngëtarja me famë botërore, e njohur si Shakira, do të performojë në hapjen e urës, Bahtiri ka thënë se kjo nuk ka rëndësi.

“Lereni ju Shakirën, kjo nuk ka rëndësi. Me rëndësi është që ne po e bashkojmë të gjithë qytetin e Mitrovicës”.

Ai ka shtuar se ideja për bashkimin e këtij qyteti nuk është harruar dhe se shumë shpejt kjo ide do të bëhet realitet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme