Albelard Tahiri për 1 vit qeverisje të Albin Kurtit: Kryeministër spektator!

Prishtinë | 22 Mar 2022 | 16:37 | Nga Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlmentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se për 1 vit qeverisje, kryeministri Albin Kurti ka qëndruar si spektator përball sfidave të shumta, ndërsa sipas tij, Kurti u tregua i paaftë për udhëheqje të vendit.

“Një vit i dytë i kësaj qeverie të paaftë dhe një kryeministri spektator, veçse do ta thellojë edhe më shumë cenueshmërine sociale dhe ekonomike, si dhe interesat tona shtetërore në arenën ndërkombëtare”, tha Tahiri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme