Albin Kurti tregon se kur do të formohet Qeveria e re

Prishtinë | 19 Shk 2021 | 15:36 | Nga Ekonomia Online

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti i shoqëruar nga kandidati për deputet Avni Dehari kanë pritur në një takim ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Shpresa Jusufi. Në këtë takim Kurti përveç që ka falënderuar ambasadoren për urimin pas rezultatit zgjedhor, ka ndarë bindjen e tij se qeveria do të formohet shpejtë.

Postimi i plotë:

Ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, znj. Shpresa Jusufi, të shoqëruar nga sekretari i tretë, z. Rexhep Limani, i priti sot në takim, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, njëherazi kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bashkë me kandidatin për deputet, Avni Dehari dhe asistenten ekzekutive, Valë Gjonbalaj. Znj. Jusufi e uroi kryetarin Kurti për procesin dhe rezultatin zgjedhor duke i dëshiruar sukses në punën e mëtejme në formimin e institucioneve të reja të Republikës të Kosovës. Kryetari Kurti e falënderoi për urimin dhe ndau bindjen që qeveria e re do të formohet shpejt. Ai foli për punësimin dhe drejtësinë si prioritetet kyçe të qeverisjes tonë, dhe për dy projektet që kanë të bëjnë me ndërlidhjen zhvillimore të vendeve tona: autostradën Shkup-Bllacë, dhe korridorin Prizren-Tetovë. Ambasadorja, znj. Jusufi, konfirmoi mbështetjen dhe gatishmërinë e Maqedonisë së Veriut për të bashkëpunuar në projekte që i kontribuojnë zhvillimit dhe progresit të dy shteteve tona.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme