Ambasadori Abbott në Kuvend – flet për vizat me dyer të mbyllura me deputetët

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 10:23 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, raporton Ekonomia Online

Kryetari i Komisionit Haki Abazi, tha se me ambasadorin do të diskutohet për liberalizimi e vizave dhe për rolin që Mbretëria e Bashkuar mund luajë dhe si mund të ndikojë te ato vende që se kanë njohur pavarësinë.

Pas këtij fjalimi takimi ka vazhduar me dyer të mbyllura, pa praninë e medieve.

Lexo më shumë:

Të ngjashme