Anamorava habit me rezultatet e zgjedhjeve

Prishtinë | 12 Qer 2017 | 01:02 | Nga

Sot janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare. E pas përfundimit u publikuan edhe disa rezultate preliminare, shkruan arbresh.info.

Është Anamorava ajo e cila i ka habitur të gjithë me rezultate që janë publikuar deri tani. E para është komuna e Kamenicës ajo që ka habitur të gjithë sepse që nga paslufta gjithmonë zgjedhje triumfonte LDK ose PDK, por kësaj here ka ndodhur e kundërta momentalisht në Kamenicë nga rezultatet preliminare të KQZ-së është duke prirë Lëvizja Vetëvendosje me 36.64%, dhe menjëherë vije koalicioni LDK-AKR me 30.89%, duke lënë mbrapa PDK-në me 17.72%.

E me rezultate ka habitur edhe Gjilani ku e para është Lëvizja Vetëvendosje me 32.27 % duke lënë mbrapa koalicionin LDK-AKR me 24.52%, e e treta është PAN me 21.39%

Rezultatet e deri tanishme nga KQZ në Ferizaj të parën hedhin VV-në me 33.86%, pastaj koalicionon PAN me 32.37%, dhe të tretën koalicionin LDK-AKR me 29.58%.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme