Anëtarë e deputetë të PDK-së bëjnë homazhe në Prekaz

Prekaz | 17 Shk 2020 | 08:57 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Anëtarët e Kryesisë dhe deputetët e PDK-së kanë bërë homazhe në Prekaz, për nder të 12-vjetorit të, raporton Ekonomia Online.

Shefi i GP të PDK, Bedri Hamza ka thënë se këtë ditë kanë zgjedhur ta fillojnë pikërisht në vendin ku filloi historia e Kosovës.

“Sot në këtë ditë të veçantë për Kosovën kryesia e PDK-së kemi zgjedhur ta fillojmë ditën nga një vend i veçantë, këtu ku ka filluar historia më e Kosovës, ku çka do që bëjmë ne prapë se prapë nuk është ekuivalent i asaj që meriton ky vend dhe këta njerëz”.

“…prandaj urime gjithë qytetarëve të Kosovës dhe sigurisht shteti i Kosovës për këto vite ka pasur të arritura dhe besojmë se shteti i Kosovës do të ketë të arritura edhe më të mëdha në vitet në vijim”, ka thënë Hamza.

Lexo më shumë:

Të ngjashme