Arban Abrashi: Është arritur konsensus për kryetar

Prishtinë | 03 Gus 2019 | 09:51 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi para fillimit të Kuvendit të nëntë zgjedhor të kësaj partie, tha se është arritur konsensus për kryetar, raporton Ekonomia Online.

Sipas tij, LDK-ja ofron platformën për qeverisjen e vendit.

“Është arritur konsensus për kryetar dhe do ta merrni vesh me vonë. Gjatë kësaj jave është arritur një konsensus, të cilin do ta shini sot shumë shpejt”.

“… ne i ofruam Kosovës atë çka kërkon një platformë dhe një ofertë për të qeverisur vendin”.

“Andaj nuk kemi kohë dhe sot duhet të ofrojmë platformën për qeverisjen e vendit dhe të marrim qeverisjen”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme