Arbana Xharra e fton Fatmir Sejdiun t’i bashkohet PDK-së

Prishtinë | 12 Maj 2017 | 10:13 | Nga

Anëtarja më e re e PDK-së, Arbana Xharra e ka ftuar ish-liderin e LDK-së, Fatmir Sejdiu që t’i bashkohet subjektit të cilit edhe ajo iu bashkua para tri ditëve, PDK-së.

Xharra, përmes një postimi në Facebook ka thënë se vendi e ka humbur shpresën tek Isa Mustafa,

Lexoni të plotë postimin e saj:

“E pashe nje interviste te ish Presidentit Fatmir Sejdiu, njeherish, ish kryetar i kesaj partie. Kush e njeh LDK’ne me mire se ai? Duke pas qene kryetar dhe themelues i kesaj partie, duke pas qene bashkepuntor i afert i Presidentit Rugova, tregoi hapur se ky vend e ka humbur shpresen te Isa Mustafa. Eshte kohe per #FillimiRi. Shpresen te Isa Mustafa – me te drejte – nuk e ka humbur vetem z. Sejdiu. Ky eshte i fundit, jo per nga rendesia.

Si nje ish votuese e LDK’se, e ftoj z. Sejdiu, dhe te gjithe ata anetare te zhgenjyer te LDK’se, te behen pjese e PDK’se ne keto zgjedhje. Ta votojne Fillimin e Ri, duke e mbeshtetur Kadri Veselin me 11 qershor”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme