Arrestimet e zyrtarëve, Hoti: Pres hetim të shpejtë, këta njerëz se meritojnë të jenë në institucione

Prishtinë | 24 Shk 2021 | 15:03 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pret hetim të plotë dhe të shpejtë ndaj kujtdo që është përfshirë në subvencionet bujqësore.

Ai pas aksionit të Policisë ku u arrestuan dy disa 10 zyrtarë e dy qytetarë, ka thënë se këtë njerëz se meritojnë të jenë në institucione.

“Pres hetim te plote, gjitheperfshires dhe te shpejte ndaj kujtdo qe është i përfshirë ne rastin e subvencioneve bujqësore. Fajtoret duhet te marrin dënimin maksimal. Këta njerëz nuk e meritojnë te jene ne institucione”, ka shkruar Hoti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme