Arrin në Kosovë ministri i Jashtëm i Italisë, mirëpritet nga kryediplomatja kosovare

Prishtinë | 22 Nën 2022 | 16:42 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ai i Brendshëm, Guido Crosetto, kanë arritur në Kosovë, të cilët janë pritur nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla.

Pas këtij takimi, zëvendëskryeministri dhe Gërvalla do të mbajnë së bashku një konferencë për media në seli të MPJD-së.

Po ashtu delegacioni italian pritet të takohet edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e me kryeministrin Albin Kurti.

Lexo më shumë:

Të ngjashme