Asamblisti i AAK-së kalon në Nisma

Prishtinë | 18 Sht 2019 | 14:21 | Nga Ekonomia Online

Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Vushtrri, Berat Asllani, ka kaluar në partinë Nisma Socialdemokrate.

Këtë e ka bërë të ditur ministri Endrit Shala nëpërmjet një shkrimi në Facebook.

“Familja Asllani njihet për atdhedashurinë dhe Idrizi madje ishte edhe i burgosur politik, andaj bashkimi i tyre me Nismën Socialdemokrate na bënë edhe krenarë e edhe borxhli për të punuar për Kosovën që e meritojmë”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Jam shumë i lumtur që sot i urova mirëseardhje në Nismën Socialdemokrate Berat Asllanit, asambleistit më të votuar të…

Gepostet von Endrit Shala 8 am Mittwoch, 18. September 2019

Të ngjashme