Atifete Jahjaga sfidon krerët shtetërorë me “Mbjelle një pemë” (Video)

Prishtinë | 08 Pri 2019 | 16:40 | Nga Ekonomia Online

Liderja e parë grua në historinë e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka sfiduar Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarin Kadri Veseli që ta mbjellin nga një pemë.

Ajo ka kërkuar edhe nga ambasadorët Philip Kosnett, Christian Heldt, Ruair O’Connell, Piero Sardi, dhe
Didier Chabert, që ta vazhdojnë këtë sfidë, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë mund ta ndiqni videon nëpërmjet të cilës Jahjaga i sfidon krerët shtetërorë të vendit.

Për të vazhduar sfidën “Mbjellë një pemë” tani sfidoj Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Hajradinaj, Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, Ambasadorin Philip Kosnett, Ambasadorin Christian Heldt, Ambasadorin Ruair O’Connell, Ambasadorin Piero Sardi, dheAmbasadorin Didier Chabert.#PlantaTreeChallengeKosovo???

Posted by Atifete Jahjaga on Monday, April 8, 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme