Avdyli: VV-ja ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës

Prishtinë | 07 Dhj 2019 | 11:44 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka dalë asnjë parti fituese.

Përmes një shkrimi në Facebook, Haxhiu thotë se Vetëvendosje si e para ka të drejtë vetëm për mundësinë e krijimit të koalicionit që kërkon 61 vota në Kuvend.

“Nuk ka parti fituese, ka parti që ka dalë e para, e dyta e me radhë. Partia e parë ka vetëm të drejtën dhe mundësinë për krijimin e koalicionit qeverisës i votuar nga 61 deputetë ne Kuvend”, ka shkruar Avdyli në profilin e tij në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme