Bahtiri: Veliut i kërkova kontribut maksimal për arritjen e marrëveshjes VV-LDK

Prishtinë | 12 Tet 2019 | 11:36 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka takuar sot kryetarin e Komunës së Podujevës, Agim Veliun.

Bahtiri ka thënë se i ka kërkuar Veliut që të jep kontribut maksimal për arritjen e marrëveshjes finale mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Mikut tim i kërkova që të jep kontribut maksimal për arritjen e marrëveshjes finale mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sepse Kosova nuk ka kohë për të humbur”.

“Vendit i duhet formimi sa më i shpejt i Qeverisë, ku të gjithë duhet të punojmë që kjo të bëhet në afat ligjor dhe pa humbje kohe”.

Pata kënaqësinë që kafen e mëngjesit ta pi me nënkryetarin e LDK-së, Agim Veliu, të cilin e përgëzova për kontributin e…

Gepostet von Agim Bahtiri am Samstag, 12. Oktober 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme