Bëhen bashkë dy Qeveritë në Elbasan, nënshkruhen 16 marrëveshje

Elbasan | 26 Nën 2021 | 10:11 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Elbasan janë bërë baskë kabinetet qeveritare nga Shqipëria dhe Kosova, raporton Ekonomia Online.

Kjo është mbledhja e shtatë me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë.

16 marrëveshje pritet të nënshkruhen në këtë mbledhje.

Agjenda:

Ora 09:45 – Mbërritja e delegacionit të Republikës së Kosovës;

Ora 10:00 – Mbërritja e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti;

Ora 10:10 – Hapja e sesionit plenar të mbledhjes së dy Qeverive Shqipëri-Kosovë;

Fjalë nga kryeministrat Edi Rama dhe Albin Kurti;

Fjalë të shkurtra nga anëtarë të dy kabineteve për të parashtruar çështjet kryesore dhe marrëveshjet për nënshkrim;

Ora 11:20 – Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve ndërqeveritare;

Ora 11:30 – Konferencë e përbashkët për shtyp e dy kryeministrave;

Ora 12:05 – Foto e përbashkët;

Ora 12:10 – Drekë zyrtare shtruar nga kryeministri Rama;

Ora 13:10 – Forumi i Biznesit Shqipëri – Kosovë, ashkëbisedim i kryeministrave Rama dhe Kurti me përfaqësuesit e bizneseve.

Lexo më shumë:

Të ngjashme